Müjde! – Viz Artist Ücretsiz Olarak İndirilebilecek

Viz Artist öğrenmek isteyen ya da evinde, dizüstü bilgisayarında çalışmak isteyen insanların en büyük sorunu test yapabilecekleri geçerli bir sürüm olmamasıydı. Bu durumda ya crack versiyonlar deneniyordu ya da elden bir şey gelmiyordu.

Şimdi Viz artist güzel bir uygulama başlattı ve öğrenmek isteyenler, öğrenciler ve evinde çalışan tasarımcıların amaçlarına ulaşabilmesi için “free edition” altında ücretsiz sürüm yayınladığını açıkladı. Yani dileyen web sitesinden ücretsiz indirip kullanabilecek.

Peki Viz Artist ücretsiz sürümünde sınırlandırmalar neler?

“Viz Artist requires a PC running Windows. The free edition of Viz Artist is limited to watermarked DVI OUT and Clip render OUT.”

Özetle DVI ve Video export işlemlerinde işlerinizin üzerine “free edition ya da limited edition” yazan bir damga koyacak. Yani işinizi tasarlayabilir, geliştirebilir ya da bilmiyorsanız öğrenebilirsiniz. Fakat profesyonel olarak TV ya da herhangi bir ortamda çıkış verip sergileyemezsiniz. Bence bu pek sıkıntı değil çünkü profesyonel olarak kullancak TV kanalları ya da firmalar bunun ödemesini yapabiliyor.

Yapmanız gereken bu bağlantıya tıklayıp    kayıt formunu doldurmanız. Açılan sayfada adım adım nasıl lisans alıp kullanıma geçebileceğiniz yazıyor.

Ayrıca viz artist öğrenmek için tavsiye edeceğim bağlantılar:

http://documentation.vizrt.com/viz-artist-3.11.html

http://documentation.vizrt.com/viz-artist-guide/3.7/tutorial.html

video kaynaklar:

http://www.vizrt.com/training/tutorials/

https://www.tutsgfx.com/ (ücretli)

 

Bunun dışında resmi olarak kurs vermiyorum ve yurt dışında bir projede çalıştığım için zor olur. Fakat yorumlar ve iletişim formu aracılığıyla sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Yardımcı olması dileği ile.

4 Yorumlar

 1. Kaan

  Merhaba,

  Ben Kaan, Üniversiteler arası espor turnuvası düzenliyoruz ve Riot Games’in yapmış olduğu seçim ve yasaklama ekranını vizrt ile yapıldığını öğrendik.

  Bu süreçte bu ekranın nasıl yapılabileceğini bizlere anlatabilir misiniz?

  Saygılarımla,
  Nişantaşı Üniversitesi Espor Kulüp Başkan Yardımcısı Kaan Selimoğlu

  1. mihrac

   Merhaba Kaan bey,
   Oncelikle is trafigimizden dolayi geciken cevap icin uzgunum. Esport ve benzeri canli grafik islemlerinin cogu bu tur sistemlerle yapilmaktadir. Faka vizrt genel olarak saglam butce gerektiren bir alan. Bunun yani sira Orad ve Wasp3d gibi sistemler de var.
   Hala bu konuda bilgi almak isterseniz gorselsanat@gmail.com adresinden benimle iletisim kurabilirsiniz.

 2. sant sarkar

  hi, thanks for the information. It is really interesting. I want to learn more about Vizrt. But can not find details tutorial. If you send me some resource then it will be helpful for me.

  1. mihrac

   Hi dear.
   You can learn more thing in English in vizrt.com. There is Viz University as part of that website.

Bir cevap yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir