Müjde! – Viz Artist Ücretsiz Olarak İndirilebilecek

Viz Artist öğrenmek isteyen ya da evinde, dizüstü bilgisayarında çalışmak isteyen insanların en büyük sorunu test yapabilecekleri geçerli bir sürüm olmamasıydı. Bu durumda ya crack versiyonlar deneniyordu ya da elden bir şey gelmiyordu.

Şimdi Viz artist güzel bir uygulama başlattı ve öğrenmek isteyenler, öğrenciler ve evinde çalışan tasarımcıların amaçlarına ulaşabilmesi için “free edition” altında ücretsiz sürüm yayınladığını açıkladı. Yani dileyen web sitesinden ücretsiz indirip kullanabilecek.

Peki Viz Artist ücretsiz sürümünde sınırlandırmalar neler?

“Viz Artist requires a PC running Windows. The free edition of Viz Artist is limited to watermarked DVI OUT and Clip render OUT.”

Özetle DVI ve Video export işlemlerinde işlerinizin üzerine “free edition ya da limited edition” yazan bir damga koyacak. Yani işinizi tasarlayabilir, geliştirebilir ya da bilmiyorsanız öğrenebilirsiniz. Fakat profesyonel olarak TV ya da herhangi bir ortamda çıkış verip sergileyemezsiniz. Bence bu pek sıkıntı değil çünkü profesyonel olarak kullancak TV kanalları ya da firmalar bunun ödemesini yapabiliyor.

Yapmanız gereken bu bağlantıya tıklayıp    kayıt formunu doldurmanız. Açılan sayfada adım adım nasıl lisans alıp kullanıma geçebileceğiniz yazıyor.

Ayrıca viz artist öğrenmek için tavsiye edeceğim bağlantılar:

http://documentation.vizrt.com/viz-artist-3.11.html

http://documentation.vizrt.com/viz-artist-guide/3.7/tutorial.html

video kaynaklar:

http://www.vizrt.com/training/tutorials/

https://www.tutsgfx.com/ (ücretli)

 

Bunun dışında resmi olarak kurs vermiyorum ve yurt dışında bir projede çalıştığım için zor olur. Fakat yorumlar ve iletişim formu aracılığıyla sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Yardımcı olması dileği ile.

You May Also Like

About the Author: mihrac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir