Viz Template Wizard ile Template oluşturmak

Merhaba bu yazıda Viz Artist ile oluşturduğumuz bir tasarımın viz content pilot için template haline getirilmesini anlatacağım. Gerçi resimdeki aşamalar yapldığı takdirde pek anlatıma

gerek kalmıyor. Yine de ben elimden gelen açıklamaları yazayım.

 

Öncelikle şunu unutmayın;

  • Viz template Wizard ‘ı kullanabilmeniz için Bağlı olduğunuz viz engine ya da viz artist programının onair mode’da olması gerekir. Çünkü mantık olarak VTW yükleyeceğiniz objelerin derleyicisi olarak engine kullanmak zorundadır. onair dışında kullanılırsa object mode ile çalışırsınız ve ön izlemesini göremezsiniz. ayrıca Control Plug-inleri için otomatik tasarım oluşturamaz.
  • vizrt-onairmode
  • VTW uygulamasını kısayolundan açtıktan sonra, Aşağıdaki resimde “none” yazan kısım, hangi engine seçili olduğunu belirtmekte ve gördüğünüz gibi none yani yok. O kırmızı bölgeye tıklıyoruz ve açılan listeden engine’imizi seçip ok diyoruz.

viz-template-wizard

Sonraki aşamada aşağıda var olan resimdeki görünen seçenek gibi ; file menusu altında “Wizard” seçeneği mevcuttur. Ona tıklıyoruz.

viztemplatewizard-wizard

Sonra Açılan pencereden istediğimiz projenin olduğu klasörü soldaki listeden seçip, istediğimiz Sahne (scene)ye çift tıklayarak sol tarafa geçmesini sağlıyoruz.

Ve “Next” düğmesine tıklayarak obje kontrolüne bakıp “finish” diyoruz. Eğer objelerimizden eminsek Direkt ilk aşamada da “finish” düğmesine basabilirsiniz.

 

viztemplatewizard-select

Gördüğünüz gibi projenin kontrolleri ile tasarımını oluşturuyor. Bu yazıda template düzenleme detaylarına girmeyeceğim.

Şimdi dosyamızı yükledik ve önizlemesi kaldı. yukarıda da dediğim gibi ; viz artist/engine onair modda değilse oynatamazsınız.

Oynatmak için Sol üstte işaretlei olan “play mode” seçeneğine tıklayıp gerekli metin/resim eklemelerini yaptıktan sonra

tam üstteki  play tuşuna basarak oynatırız ve engine imize gidip bakarız. Animasyonu çıkarmak (take out) için ise, Yine aynı sorada bulunan

resimde işaretlediğim “tekout” tuşuna basarsınız

 

viztemplatewizard-playtemplate

 

Bu konuya dair veya başka vizrt ürünleri konusuna dair sorularınız olursa mutlaka yorum ile belirtin ben de elimden geldiğince cevaplayayım.

Sizin vizrt ürünleri konusunda hangisine yoğunlukla ihtiyacınız varsa o yönde cevaplar hazırlamış olurum.

Anlatım bozuklukları ve eksik bilgilerle gözlerinizi kanattıysam affola. Burada Çalıştığım kanalın iş yoğunluğu içerisinde size bunları yazıyorum.

Kolay gelsin.

You May Also Like

About the Author: mihrac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir