Edebiyat

Adının anlamı

Adının anlamı bir kalp hastalığı olmalı. Yoksa her neyin var sorusunda sol göğsümü tutmamın açıklaması basit bir grip olamaz. Öksürsem geçen bir gıcık değil özlemin. Ülkelerin bölünüp insanların ekin gibi biçildiği bu dönemde aklımın meşguliyetini izah etmek için sözlükteki gerekli kelime adındır sanıyorum.

Adının anlamı bir şarkı olmalı. Nakaratı hızlanan bir kalp çarpıntısı. Sadece Yılkı atları aşk için koşar. Babamdan miras aldığım işçilikle ancak yük beygiri tutkusu denir benimkine. Akşamları eve getirdiğim ekmeğin arasında durur gülüşün. Sen anlamazsın şimdi ne demek istediğimi. Zaten anlasan bir yüreğin sızısını, güzel kalamazdın. Galib’den bu yana ırsi yoksulluğu vardır şairlerin. Hep o güzeli anlatacak cümleyi ararlar. Galiba bulamamayı seviyorlar.

Adının anlamı bir çıkmaz sokak olmalı. Şehir planmalarına inat, kocasını bekleyen kadınların fasülye kırıp yün çırptığı. Hani “buradan neden bilimadamı çıkmaz?” dediğimiz türden. Şair olur iki çeşitten fazla yemek pişiremeyen kadınların çocukları. Babaları geç gelir bir çanta dolusu “bu kez almıştır ?” ile.
Akşamları kendi masalları ile uyur kardeşler. Yorgun yevmiyeci baba horultusu, top 20 lerin zirveden inmeyen dinletisi…

Unutmadan belirteyim; bazı akşamlar eve dönüşte boş çıkınında kendisi olmaz bazı babaların. Babasını bir daha göremez o bazı akşamlardan sonra bazı çocuklar.

Adının anlamı kapanmamış veresiye defteri, eli boş gönderilen çocuk anneye. Adının anlamı “sakın baban bilmesin üzülür”.

Vaaz Sahnesi // İtirazım Var

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir